ІІ.2.2. Вибір підрядної організації

Якщо вартість будівельно-монтажних робіт перевищує межу, встановлену законом, то вибір підрядника здійснюється на підставі тендера. Базові вимоги для проведення тендерів установлено Законом України «Про здійснення державних закупівель».

Важливо звернути увагу на те, що в якості критерію для проведення/непроведення тендера є вартість, визначена в Експертному звіті до ПКД. Якщо відповідно до вартості, визначеній в Експертному звіті, передбачено вибір підрядника на підставі тендера, то навіть за умови проведення переговорів із потенційним підрядником і визначення договірної ціни нижче межі для проведення тендера останній має бути проведений. 

Необхідно зважати на цей етап, оскільки зазвичай проведення тендерів займає певний час, що відповідно впливатиме на загальну тривалість проекту. 

У випадках, коли вартість менша за межу, відповідно до якої передбачено проведення тендера, тоді варто провести відбір підрядника за конкурсом. Найпростіший конкурс – запит пропозицій (як правило, не менше трьох) від потенційних підрядників.

Функцію конкурсної комісії при цьому може виконувати Група управління проектом.

← Назад    Далі →