ІІ.2.14. Оформлення прийняття-передачі основних засобів

Основні засоби зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю (фактичні витрати). У бухгалтерському обліку витрати, понесені на будівництво та акумульовані на рахунку 15 «Капітальні інвестиції», відповідно до оформлення вищезазначених документів, відображаються на рахунку 10 «Основні засоби».

Враховуючи, що при здійсненні капітального ремонту/реконструкції системи водопостачання зазвичай відбувається продовження терміну експлуатації, добудова, покращення експлуатаційних характеристик системи водопостачання, то витрати, понесені на таке покращення, є капітальними інвестиціями та у свою чергу призводять до збільшення балансової вартості об’єкта основних засобів на суму фактично понесених затрат.
Для оформлення прийняття-передачі основних засобів заповнюється типова форма ОЗ-1 і складається на кожний окремий об’єкт основних засобів. Для оформлення прийняття-здавання основних засобів після капітального ремонту, реконструкції чи модернізації заповнюється типова форма ОЗ-2. На підставі форм ОЗ-1 та/чи ОЗ-2 заповнюється чи доповнюється інвентарна картка обліку основних засобів (форма ОЗ-6).

← Назад    Далі →

Завантажити посібник "СІЛЬСЬКЕ ПИТНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ: ВІД ІДЕЇ – ДО РЕАЛІЗАЦІЇ. Як створити централізовану систему водопостачання децентралізованим способом" в один клік.