ІІ.2.11. Випробовування та пусконалагоджувальні роботи

Водозабори всіх типів (інфільтраційні, горизонтальні, шахтні та трубчасті колодязі, каптажі), після того як будівництво закінчено і їх обладнано насосами та контрольно-вимірювальними приладами, потрібно випробувати.

На цьому етапі вдаються до пробного відкачування води, щоб перевірити, як працюють усі споруди, визначити продуктивність водозабору загалом і встановити оптимальний режим його експлуатації відповідно до об’єму води, зафіксованого в дозволі на спеціальне водокористування. 

По закінченні перевірки і після виконання налагоджувальних та регулювальних робіт відбувається повторний пуск свердловини в експлуатаційному режимі. 

Прокладені водопровідні мережі та трубопроводи мають пройти гідравлічне випробування двічі: 

•на міцність – перед засипанням траншей та монтуванням арматури (вантузів, гідрантів, клапанів тощо) з встановленням на їхніх місцях заглушок; 

•на герметичність – після засипання траншей (проте не раніше ніж за 24 години після засипання)

Результати випробувань трубопроводів потрібно оформити актом. Зміст актів випробовування трубопроводів та арматури передбачає ряд вимог:

 Тип акта      Основні пункти  Додаткові вимоги 
Акт випробування трубопроводів на міцність і герметичність  Назва і номер позиції згідно з робочими кресленнями. 
Вид, спосіб і тривалість випробувань. 
Значення випробного тиску.
Висновок про випробування. Підписи представників замовника і монтажно-налагоджувальної організації
Складають на кожну лінію трубопроводу 
Акт випробування  Назва і номер позиції згідно з робочими кресленнями.
Тривалість випробувань за інструкцією підприємства виробника.
Висновок про випробування. Підписи представників організації, що виконала випробування арматури, і представників технагляду замовника
 

На об’єкті виробничого призначення, на якому встановлено технологічне обладнання, повинні бути проведені пусконалагоджувальні роботи згідно з технологічним регламентом, передбаченим проектом будівництва, створено безпечні умови для роботи виробничого персоналу та перебування людей відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, пожежної та техногенної безпеки, екологічних і санітарних норм.

← Назад    Далі →